Akende kvaliteedi tagamine pärast akende paigaldamist objektil.
Tingimused ehitusobjektil paigaldatud puitakende kvaliteedi tagamiseks:
Puitaknad peavad olema kaitstud ehituse käigus tekkivate mehhaaniliste vigastuste, määrdumise ning liigniiskuse eest.
Ruumides peab olema tagatud normaalne niiskusesisaldus 30- 60 %. Niiskete tööde teostamisel tuleb ruume kindlasti kuivatada, kas niiskuseemaldajate või kütmise ja ruumide õhutamise läbi. Lihtsaks mõõdikuks akendele ohtlikust liigniiskusest ruumis on (kondents)vee tekkimine akna pinnale. Kui ehitusprotsessis siiski lühiajaliselt tõuseb niiskus ja tekkib vesi toote pinnale, siis tekkivat vett tuleb järjekindlalt lapiga eemaldada ( tüütu, kuid vajalik) .
Olulisemad tunnused liigniiskuse kahjustusest puitakendel:
a. Aken ei avane ega sulgu korrektselt
b. Puitprofiilid on paisunud ning püst- ja rõhtdetailide liitumiskohad ei ole enam korrektsed ( puit paisub niiskuse toimel risti kiudu, piki kiudu kasvamine on minimaalne) ,
c.värvimuutused , hallitus ( seened),
d. klaasiliistu nurgaliited ei ole korrektselt koos,
e. Puit on liikunud kattevärvi all, nähtavad on nii puidutekstuur kui sõrmjätkliitekohad
Vähesel määral tekkinud niiskusekahjustused võivad hilisema ruumi niiskusreziimi paranemise käigus kaduda. Olulisel määral liigniiskusest, määrdumisest või mehhaanilistest mõjutustest tekkinud kahjustused iseeneslikult ei taastu , rikuvad toodet nii esteetiliselt kui ka funktsionaalselt ning tekkib vajadus uute akende renovatsiooniga tegeleda.
Kõik aknatootjad on samavõrd aknaostjatega huvitatud, et toode püsiks kvaliteetsena. Kui esimene osa selle saavutamises on aknatootja käes – kvaliteetne toode ning kvaliteetne paigaldustöö, siis teine osa ja samaväärne roll on pärast akende paigaldamist ehitajal ja majaomanikul endal. Kui iga osapool oma osa korralikult välja veab , on rõõmu headest akendest aastakümneteks.
Aru Grupp AS